Chcete také efektivně řídit firmu?
Dejte vědět, co potřebujete vyřešit.

Dáme to dohromady.

  Vaše osobní údaje budou zpracované pro účely obchodní komunikace na základě oprávněného zájmu podle čl. 6 ods. 1 písm. f) všeobecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Více informací o ochraně osobních údajů a vašich právech najdete zde.

  Pole označená hvězdičkou * jsou povinné

  Jakub Kokoška obchodní zástupce

  Zpět

  Agrowest

  Jak digitalizovat provoz obchodní a servisní firmy

  Psal se rok 2015, když si česká společnost Agrowest uvědomila, že stávající podnikový systém již nezvládá rostoucí nároky. Rozhodla se proto pro modernizaci a digitalizaci svého provozu, kdy vybírala především podle variability, přehlednosti a výhodné ceny. Vítězem výběrového řízení se stalo Vario, které dnes obstarává téměř všechny firemní agendy napříč sedmi pobočkami.

  Příběh společnosti Agrowest

  Agrowest a. s. je česká firma zabývající se prodejem zemědělské mechanizace a náhradních dílů. Od svého založení společnost postupně narostla až na sedm poboček v Ústeckém, Plzeňském a Karlovarském kraji. Kromě širokého spektra zemědělské, lesnické a komunální techniky pak Agrowest svým zákazníkům nabízí i její opravy a pravidelný servis.

  sídlo:

  Plzeň

  obor:

  obchodní a servisní společnost

  počet zaměstnanců:

  100

  roční obrat:

  400 milionů korun

  Jak účinně zmodernizovat provoz?

  V roce 2015 společnost zjistila, že do té doby používaný podnikový systém již nezvládá stále rostoucí nároky a brzdí další rozvoj. Vedení Agrowestu proto vypsalo výběrové řízení na nový ERP systém s dvěma hlavními požadavky – co největší uživatelská přívětivost a rozumná pořizovací cena.

  „Naším hlavním požadavkem na nový systém byla přehlednost. Chtěli jsme jednoduchou práci se systémem, prostě nic složitého.“

  Marek Česal Agrowest

  Vítěz mezi pěti firmami

  Do finálního výběru se propracovalo celkem pět firem a vítězem se stal systém Vario. Ten zástupce firmy Agrowest oslovil zejména svým jednoduchým ovládáním a vynikajícím poměrem ceny a výkonu. Velkou roli ale v rozhodnutí si Vario pořídit hrál i moderní a přehledný design.

  „Naším hlavním požadavkem na nový systém byla přehlednost. Chtěli jsme jednoduchou práci se systémem, prostě nic složitého.“

  Marek Česal Agrowest

  Největší přínosy Varia pro firmu Agrowest

  V současnosti Vario slouží jako jednotný systém pro řízení celé firmy s výjimkou mzdové agendy, kterou si zákazník přál spravovat odděleně. Toto sjednocení přineslo společnosti hned několik výrazných benefitů.

  Zrychlení procesů

  Vario umožnilo firmě Agrowest řadu procesů výrazně zrychlit a zjednodušit. Příkladem jsou čtečky čárových a VIN kódů, díky kterým již zaměstnanci nemusí čísla položek přepisovat ručně.

  Variabilita systému

  Vario se plynule přizpůsobilo všem potřebám společnosti a díky své škálovatelnosti umožňuje bezproblémové rozšíření funkcionalit. Díky tomu systém podporuje i další růst společnosti.

  Sjednocení agend do jednoho řešení

  Zaměstnanci mohou z jednoho rozhraní řídit naprostou většinu firemních procesů, od evidence servisních úkonů přes účetnictví a zakázky až po komunikaci s úřady nebo knihu jízd.

  Přehlednost

  Veškerá data o nabídkách, zakázkách i servisu jsou ve Variu dostupná na několik kliknutí, a díky přehlednému designu se v nich zaměstnanci snadno orientují.

  Digitalizace

  Vario umožnilo firmě Agrowest zbavit se závislosti na papírových dokumentech a převést veškerou agendu do digitální podoby. Společnost tak dosáhla velké úspory času i práce.

  Modernizace provozu

  V neposlední řadě pak mohla firma s pomocí Varia propojit sklady a veškeré pobočky a řešit jejich vzájemnou komunikaci online.

  Máme pro vás další inpiraci

  Přečtete si příběhy dalších úspěšných společností

  Vario již pomohlo i řadě jiných společností napříč obory a velikostmi. Přečtěte si i jejich příběhy a načerpejte novou inspiraci pro svůj byznys.

  • Jak automatizovat procesy při řízení e-shopu

   V hlavní roli E-Commerce Business

   Zjistit více

   Jak na moderní řízení skladu

   V hlavní roli Yssen Tools

   Zjistit více

   Jak na automatické generování faktur

   V hlavní roli SKY Trade

   Zjistit více

   Jak skloubit provoz kamenných prodejen s e-shopem a skladovým hospodářstvím

   V hlavní roli Freshlabels

   Zjistit více
  • Jak se zbavit ručního přepisování faktur

   V hlavní roli Pavel Machačka

   Zjistit více

   Jak jednoduše upravit podnikový informační systém na míru své firmě

   V hlavní roli Perfect Storage

   Zjistit více

   Jak nastartovat e-shop?

   V hlavní roli Sportovna

   Zjistit více

  Inspirace e-mailem

  Odebírejte nové příběhy o řešení problémů v podnikání emailem!