Chcete také efektivně řídit firmu?
Dejte vědět, co potřebujete vyřešit.

Dáme to dohromady.

  Vaše osobní údaje budou zpracované pro účely obchodní komunikace na základě oprávněného zájmu podle čl. 6 ods. 1 písm. f) všeobecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Více informací o ochraně osobních údajů a vašich právech najdete zde.

  Pole označená hvězdičkou * jsou povinné

  Jakub Kokoška obchodní zástupce

  Zpět

  Sportovna

  Jak nastartovat e-shop?

  Česká firma Prorok Sport plánovala vedle své prodejny sportovních potřeb v Rožnově pod Radhoštěm spustit i e-shop Sportovna.cz. Tehdy používaný podnikový systém ale propojení s e-shopem jednoduše nezvládal, a společnost tak začala hledat modernější náhradu. Nešlo ale jen o e-shop; později se ukázalo, že bude nutné i automatizovat a zefektivnit skladové řízení.

  Představení Prorok Sport

  Společnost provozuje kamennou prodejnu Intersport v Rožnově pod Radhoštěm, kde nabízí vybavení pro všechny tradiční sporty. Vedle toho firma provozuje i e-shop sportovna.cz a dvě specializované prodejny v Brně a Olomouci.

  Web: www.sportovna.cz

  sídlo:

  Rožnov pod Radhoštěm

  obor:

  obchodní společnost

  počet zaměstnanců:

  40

  roční obrat:

  90 milionů korun

  Jak na propojení s e-shopem

  Prorok Sport začínal s kamennou prodejnou, vedle níž plánovalo vedení společnosti spustit i e-shop se sportovními potřebami. Tyto plány ale narazily na limity tehdy používaného podnikového systému, který by případné propojení s e-shopem nezvládnul. Bylo třeba najít nový ERP systém, jenž by tuto překážku překonal.

  „Měli jsme kamennou prodejnu a chtěli jsme spustit e-shop, ale systém, který jsme tehdy ve firmě používali, nebyl absolutně použitelný pro napojení a komunikaci s e-shopem.“

  Martin Buřt systémový specialista Prorok Sport

  Řešení nejen pro e-shop

  V roce 2019 začali zástupci firmy hledat odpovídající systém, a ještě ten rok ve výběrovém řízení vybrali jako vítěze Vario. Díky němu se e-shop Sportovna.cz úspěšně rozjel. O rok později pak Vario pomohlo vyřešit i chaos ve skladu, kdy se díky aplikace Vario WMS podařilo skladové procesy výrazně zefektivnit a zautomatizovat.

  „Vario umí komunikovat, přenášet informace, a to vše navíc velmi rychle. Kromě toho máme ve Variu také například účetnictví, mzdy… Dnes vlastně ve firmě není žádný jiný systém.“

  Martin Buřt systémový specialista Prorok Sport

  Největší přínosy Varia pro Prorok Sport

  S pomocí Varia získala firma Prorok Sport nejen spolehlivé propojení s e-shopem, ale také nové skladové řízení, jenž díky čtečkám výrazně zpřehlednilo a zjednodušilo provoz skladu. Zdaleka ale nejde o jedinou výhodu.

  Propojení Varia a e-shopu

  Přenos dat mezi e-shopem a Variem zabere pouze dvě minuty. Díky tomu je na e-shopu vždy zobrazena aktuální skladová dostupnost položek.

  Vše v jednom systému

  Zaměstnanci firmy mohou z jednoho rozhraní řídit e-shop, sklady, účetnictví, mzdy i kamenné prodejny. Vše navíc využívá stejná data a nehrozí tak duplicity ani konflikty.

  Automatizace skladových procesů

  Vario v Prorok Sport pomohlo zautomatizovat expedici objednávek, tisk štítků a faktur i řadu dalších souvisejících procesů. Vedle toho firma získala možnost provádět inventury bez nutnosti přerušovat provoz skladu.

  Přehled o umístění a množství zboží

  Zaměstnanci mají ve Variu po ruce přesný seznam všech položek na skladu včetně jejich umístění. Není tak třeba žádného zdlouhavého dohledávání zboží.

  Nulová chybovost a rychlejší onboarding

  Díky automatizaci procesů a čtečkám ve skladě se podařilo chybovost srazit téměř na nulu. Vedlejším přínosem pak je podstatně snazší zaškolování zaměstnanců nebo brigádníků; nyní stačí jen vysvětlit fungování čteček.

  Rozšíření sortimentu

  Efektivnější využití skladových prostor společnosti umožnilo až desetkrát rozšířit sortiment a ztrojnásobit hodnotu skladu.

  Máme pro vás další inpiraci

  Přečtete si příběhy dalších úspěšných společností

  Prorok Sport zdaleka není jedinou společností, které Vario pomohlo. Mezi našimi zákazníky naleznete řadu jiných inspirativních příběhů firem, které díky Variu denně peníze i čas.

  • Jak automatizovat procesy při řízení e-shopu

   V hlavní roli E-Commerce Business

   Zjistit více

   Jak na moderní řízení skladu

   V hlavní roli Yssen Tools

   Zjistit více

   Jak na automatické generování faktur

   V hlavní roli SKY Trade

   Zjistit více

   Jak digitalizovat provoz obchodní a servisní firmy

   V hlavní roli Agrowest

   Zjistit více
  • Jak skloubit provoz kamenných prodejen s e-shopem a skladovým hospodářstvím

   V hlavní roli Freshlabels

   Zjistit více

   Jak jednoduše upravit podnikový informační systém na míru své firmě

   V hlavní roli Perfect Storage

   Zjistit více

   Jak se zbavit ručního přepisování faktur

   V hlavní roli Pavel Machačka

   Zjistit více

  Inspirace e-mailem

  Odebírejte nové příběhy o řešení problémů v podnikání e-mailem!